Agrolab 15-ci Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı sərgisində iştirak edib
18-20 May tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində 15-ci Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı “Caspian Agro” sərgisi keçiriləcək. Dünyanın 24 ölkəsini təmsil edən 450-ə yaxın şirkəti bir araya gətirən  sərgidə “Azərşəkər” şirkəti də iştirak edir.  Azərşəkər MMC ən son texnologiyalardan istifadə etməklə, Azərbaycanın müxtəlif regionlarında əkinçilik, heyvandarlıq, bağçılıq və kənd təsərrüfatı laboratoriyası istiqamətlərində fəaliyyət göstərir. Şirkət kənd təsərrrüfatı fəaliyyəti ilə ölkəmizin ərzaq təhlükəsizliyinin təmin olunmasında mühüm rol oynayır.
3 gün ərzində davam edəcək sərgidə “Azərşəkər”, “Dastan Agro” və “Agrolab” olaraq kənd təsərrüfatında tətbiq etdiyimiz ən son suvarma və əkinçilik texnologiyalarını, hazırda qurulmaqda olan innovativ heyvandarlıq kompeksini və müasir tələblərə cavab verən laboratoriya xidmətlərimizi təqdim edib.
“Agrolab” kənd təsərrüfatı laboratoriyası MDB məkanında tanınmış "Agro Analiz"   kənd təsərrüfatı laboratoriyaları şəbəkəsinin dəstəyi və müşayiəti  ilə  “Azərşəkər” şirkətinin tərkibində 2017-ci ildə Yevlax rayonunda yaradılmışdır. “Agrolab” kənd təsərrüfatı laboratoriyası müasir əkinçilik təsərrüfatlarının yaradılması, düzgün və yeni yanaşmalarla inkişaf etdirilməsi üçün xidmətinizdədir.  Laboratoriyamızda torpağın, toxumun, bitkinin, suyun uyğun olaraq aqrokimyəvi, mikrobioloji və fitopatoloji analizləri ən yeni texnologiyalarla aparılır. İcra olunan analizlər və gündəlik işlərin təşkili “Agro Analiz” kənd təsərrüfatı laboratoriyaları şəbəkəsinin mütəxəssisləri tərəfindən mütəmadi olaraq  nəzarətdə saxlanılmaqdadır.   Mütəxəssislərimiz tərəfindən analiz nəticələrinin düzgün emalı və yüksək keyfiyyətli təhlili sizə imkan verir ki, əkinçilik və ya bitkiçilik fəaliyyəti ilə məşğul olduğunuz sahələrin torpaq tərkibində, suvarma sularında və becərilən bitkilərdə olan problemləri qısa zamanda müəyyən edib, aradan qaldırılması üçün operativ və düzgün həll yolları haqqında məlumat əldə edəsiniz.

Agrolab participated in the 15th International Agricultural Exhibition
The 15th Anniversary Azerbaijan International Agriculture "Caspian Agro" exhibition will be held on May 18-20 at the Baku Expo Center. "Azersheker" company also participates in the exhibition, which brings together about 450 companies representing 24 countries of the world. Azersheker LLC operates in agriculture, animal husbandry, horticulture and agricultural laboratories in different regions of Azerbaijan using the latest technologies. The company plays an important role in ensuring the food security of our country through its agricultural activities.
At the exhibition, which will last for 3 days, "Azersheker", "Dastan Agro" and "Agrolab" presented the latest irrigation and farming technologies that we apply in agriculture, the innovative breeding complex that is currently being built, and our laboratory services that meet modern requirements.
"Agrolab" agricultural laboratory was established in Yevlakh region in 2017 as part of "Azersheker" company with the support and accompaniment of "Agro Analysis" network of agricultural laboratories known in the CIS region. "Agrolab" agricultural laboratory is at your service for the creation and development of modern agricultural farms with correct and new approaches. In our laboratory, agrochemical, microbiological and phytopathological analyzes of soil, seeds, plants and water are carried out with the latest technologies. The performed analyzes and the organization of daily work are regularly monitored by specialists of the network of "Agro Analysis" agricultural laboratories. The correct processing and high-quality analysis of the analysis results by our experts allows you to quickly identify the problems in the soil composition, irrigation water and cultivated plants of the areas where you are engaged in farming or horticultural activities, and to get information about the operative and correct solutions for their elimination.